LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Gjykata e Elbasanit rikthen në punë 6 efektivët e pezulluar

2 Korrik 2022, 11:48, Kronika CNA

Vrasja e Pjerin Xhuvanit/ Gjykata e Elbasanit rikthen në punë 6

Gjykata e Elbasanit rikthen në punë gjashtë efektivët e "Shqiponjave" që u pezulluan nga detyra si fajtor për ngjarjen e 21 prillit 2021, ku mbeti i vrarë Pjerin Xhuvani dhe u plagosën 4 persona.

Vendimi u mor sot paradite.

Gjashtë efektivët dolën sot në gjykatë për vlerësimin e masës së sigurisë. Prokuroria kishte kërkuar pezullimin e tyre nga detyra, por gjykata vendosi të mos pranojë kërkesën, por t'i rikthejë në detyrë./CNA.al

Lajmet e fundit nga