LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kërcënoi me armë dhe thikë dy persona/ Arrestohet 35-vjeçari në Gramsh

3 Korrik 2022, 10:04, Kronika CNA
Kërcënoi me armë dhe thikë dy persona/ Arrestohet
Foto ilustruese

Një ditë më parë, policia ka marrë njoftimin se në fshatin Duzhë, Gramsh, shtetasi E. M. po konfliktohej me shtetasit I. Ll. dhe A. Z., për motive të dobëta.

Gjatë konfliktit, shtetasi E. M. i kishte kanosur me armë zjarri dhe mjet prerës (thikë), këta 2 shtetas.

Menjëherë pas marrjes së njoftimit, shërbimet e Komisariatit të Policisë Gramsh kanë arritur në vendin e ngjarjes dhe kanë parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të këtij konflikti.

Në përfundim të veprimeve procedurale, specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Gramsh arrestuan në flagrancë shtetasin E. M., 35 vjeç, për veprat penale “Kanosja”, "Mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak" dhe “Mbajtja pa leje e armëve të ftohta".

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 1 armë zjarri (pushkë), një sasi municioni luftarak dhe 1 thikë./A.E-CNA.al

Lajmet e fundit nga