Dhunon familjarët dhe del i zhveshur në rrugë/ Policia: 37-vjeçari vuan nga shëndeti mendor

3 Korrik 2022, 20:12, Kronika CNA
Dhunon familjarët dhe del i zhveshur në rrugë/ Policia:
Foto ilustruese

Një person, i cili vuan nga shëndeti mendor, ka dhunuar familjarët e tij dhe më pas ka dalë në rrugë i zhveshur lakuriq, duke shkaktuar panik te njerëzit.

Qytetarët kanë njoftuar menjëherë policinë, e cila bën të ditur se, “Rreth orës 12:55, është marrë njoftim se në rrugën 'Mujo Ulqinaku', një shtetas, i cili vuan nga probleme të theksuara të shëndetit mendor, ka dhunuar familjarët e tij dhe është larguar nga banesa i zhveshur. Shërbimet e Policisë, pasi kanë marrë njoftimin, kanë reaguar menjëherë dhe rreth orës 13:10, kanë bërë kapjen e shtetasit E. M., 37 vjeç, dhe shoqërimin e tij për në spitalin psikiatrik, ku dhe ndodhet aktualisht. Në vijim të veprimeve është bërë arrestimi i tij për veprën penale 'Dhuna në familje'. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale”./CNA.al

Lajmet e fundit nga