LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Del nga rruga "Benzi" në Tepelenë/ Plagoset një pasagjer

3 Korrik 2022, 15:32, Kronika CNA
Del nga rruga "Benzi" në Tepelenë/ Plagoset një
Foto ilustruese

Një aksident është regjistruar në aksin rrugor Tepelenë-Nivicë, në afërsi të fshatit Nivicë.

Blutë bëjnë me dije se shtetasi me iniciale A. H., rreth 56 vjeç, banues në Tepelenë, duke drejtuar automjetin tip "Benz" ka humbur kontrollin e mjetit dhe ka dalë nga rruga.

Për pasojë është dëmtuar pasagjeri që ndodhej në automjet, A. V., 67 vjeç, banues në fshatin Dhëmblan të Tepelenës, i cili po merr ndihmën mjekësore në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Ndërkaq, në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga