LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Humb jetën turistja në Përmet

31 Maj 2023, 19:50, Kronika CNA

Humb jetën turistja në Përmet

Një turiste ka humbur jetën ditën e sotme në kanionin e Langaricës, në Përmet.

Mësohet se turistja kishte shkuar në rmet për të eksploruar zonën.

Nga informacionet e para, dyshohet se atë e ka rrëmbyer rrjedha e ujit në vendin e quajtur “Mulliri i Bënjës”.

Nga reshjet e dendura të shiut, rrezikohet edhe jeta e turistëve të tjerë. Forcat e policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe po punojnë për nxjerrjen e turistëve.

"Rreth orës 18:25, shtetasi gjerman F. W., 72 vjeç dhe bashkëshortja e tij, shtetasja gjermane A. S., 66 vjeçe, kanë qenë duke vizituar me këmbë kanionin e Langaricës, Përmet.

Për shkak të prurjeve të mëdha të ujit, shtetasen A. S. e ka marrë rrjedha dhe për pasojë është mbytur, ndërsa bashkëshorti i saj ka mundur të dalë në breg.

Shërbimet e Policisë dhe ata të zjarrfikëses kanë nxjerrë nga uji trupin e pajetë të shtetases A. S.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes", thuhet në njoftimin e policisë./ CNA.al

Lajmet e fundit nga