LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ishte duke peshkuar/ Mbytet 17-vjeçari në lumin Mat

31 Maj 2023, 17:11, Kronika CNA
Ishte duke peshkuar/ Mbytet 17-vjeçari në lumin Mat
Foto ilustruese

Një i mitur është mbytur ditën e sotme në lumin Mat, në Lezhë.

Nga informacionet paraprake, raportohet se 17-vjeçari ishte duke peshkuar në vendin e quajtur “Ura e Zogut”, por është mbytur në rrethjana të paqarta.

Pas njoftimit, policia ka shkuar menjëherë në vendngjarje dhe ka kërkuar ndihmën e Polumbarëve për nxjerrjen e trupit.

Ndërkohë, pritet që blutë të japin më shumë informacion mbi mbytjen e të riut./ CNA.al

Lajmet e fundit nga