LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Humbën rrugën duke eksploruar zonën e Jollës/ Policia u vjen në ndihmë 5 turistëve çekë

30 Maj 2023, 18:52, Kronika CNA
Humbën rrugën duke eksploruar zonën e Jollës/ Policia u vjen
Foto ilustruese

5 turistë çekë kanë humbur sot rrugën duke eksploruar zonën e Jollës në fshatin Zgallë të njësisë administrative Velçan, në Pogradec.

Lidhur me këtë ngjarje është njoftuar policia, e cila ka shkuar menjëherë në adresën e dhënë dhe ka bërë të mundur lokalizimin e turistëve.

Punonjësit e Policisë i kanë shoqëruar turistët dhe i kanë orientuar në rrugë, ku më pas ata kanë marrë edhe mjetet e tyre motorike. Turistët çekë kanë falënderuar punonjësit e Policisë, për ndihmën e ofruar./ CNA.al

Lajmet e fundit nga