LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Atentati ndaj ish-prokurorit Ndoja/ SPAK-u kërkon burg përjetë për Redjan Rrajën

31 Maj 2023, 15:48, Kronika CNA

Atentati ndaj ish-prokurorit Ndoja/ SPAK-u kërkon burg përjetë

Prokuroria e Posaçme ka dhënë sot pretencën për Redjan Rrajën, i cili akuzohet për atentatin në vitin 2019 ndaj ish- prokurorit Arjan Ndoja.

Mësohet se SPAK-u ka kërkuar burg përjetë për nipin e deputetit socialist, Rrahman Rraja.

Redjan Rraja akuzohet edhe për vrasje, armëmbajtje pa leje, përfshirje në një grup kriminal dhe vjedhje.

Kujtojmë se më 1 nëntor të vitit 2019 në autostradën Tiranë-Durrës në afërsi të mbikalimit të Shkozetit ndodhi një atentat me armë.

Nga breshëria u plagos prokurori Arjan Ndoja, Landi Muharremi, i njohur ndryshe si “Rrumi” apo “i forti i Sukthit”, ndërsa mbeti viktimë shoferi i prokurorit Andi Maloku./ CNA.al

Lajmet e fundit nga