LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dy shpërthime në Yzberisht dhe në Kamëz/ U vendoset tritol dy banesave

10 Gusht 2022, 12:58, Kronika CNA
Dy shpërthime në Yzberisht dhe në Kamëz/ U vendoset tritol
Foto ilustruese

Në orët e para të mëngjesit të sotëm kanë ndodhur dy shpërthime me lëndë plasëse pranë dy banesave.

Përkatësisht lëndët plasëse i janë vendosur banesës së shtetasit A.A. dhe shtetasit M.Z., në Kamëz.

Nga shpërthimet mësohet se ka pasur vetëm dëme materiale.

“Më datë 10.08.2022, në orët e para të mëngjesit, në rrugën “3 Dëshmorët”, në afërsi të banesës së shtetasit A. A., dyshohet se ka shpërthyer një sasi lënde plasëse, pa shkaktuar dëme. Po punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Më datë 10.08.2022, në orët e para të mëngjesit, në rrugën “Kujtesa” në Kamzë, para banesës së shtetasit M. Z., ka shpërthyer një sasi e vogël lënde plasëse dhe si pasojë është dëmtuar porta e banesës. Po punohet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, thuhet në njoftim.

Lajmet e fundit nga