LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Raketa ruse godet supermarketin në Kiev (Video)

30 Gusht 2023, 21:04, Kosova & Bota CNA

Raketa ruse godet supermarketin në Kiev (Video)

Imazhet e kaosit dhe shkatërrimit pas sulmit raketor të Moskës  në Kiev në mbrëmje mund të shihen në videot e publikuara nga mediat ukrainase. 

Një raketë ra në një supermarket të një zinxhiri të njohur në kryeqytetin ukrainas dhe siç shihet në një video të Nexta, çatia u shkatërrua.

Rusia pa sulmin më të madh me dron në territorin e saj të mërkurën që kur nisi  luftën e saj kundër Ukrainës . 

Rajone të shumta brenda Rusisë u shënjestruan nga dronët dhe sulmi shkaktoi mbyllje të aeroporteve dhe vonesa të fluturimeve në të gjithë vendin. 

Autoritetet ruse nuk kanë raportuar për viktima dhe thanë se shumica e sulmeve u penguan./ CNA

Lajmet e fundit nga