LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Vjosa Osmani do të takohet me Stoltenberg në selinë e NATO-s

30 Gusht 2023, 17:26, Kosova & Bota CNA

Vjosa Osmani do të takohet me Stoltenberg në selinë e NATO-s

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani do të takohet më 7 shtator me Sekretarin e Përgjithshëm të  NATO-s, Jens Stoltenberg në selinë e NATO-s në Bruksel.

NATO në njoftimin e bërë publik bën me dije se më 7 shtator 2023, Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, do të presë Vjosa Osmani-Sadriu në takim.

Sekretari i Përgjithshëm dhe Osmani pas takimit do të mbajnë një konferencë të përbashkët për media në selinë e NATO-s, bën të ditur zyra për media e misionit paqeruajtës./ CNA

Vjosa Osmani do të takohet me Stoltenberg në selinë e NATO-s

Lajmet e fundit nga