LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dokumenti që turpëron “Fiks Fare”-n dhe "Top Channel"-in

11 Korrik 2022, 14:28, Editorial CNA

Dokumenti që turpëron “Fiks Fare”-n dhe "Top

Dikur emisioni ikonë në një nga ekranet, i cili ishte ëndërr për çdo gazetar, tashmë emisioni “Fiks Fare” duket se jo vetëm ka humbur busullën, por ka thyer një rekord historik.

Emisioni “Fiks Fare” duket se së fundi po kthehet në “haremin” e historive rozë, të njërës nga pronaret e "Top Channel", Vjollca Hoxha.

Për interesat e historive rozë të Vjollca Hoxhës, “Fiks Fare” ka sulmuar ashpër një biznesmen, duke mos kursyer shpifjet dhe mashtrimet.

Dokumenti që turpëron “Fiks Fare”-n dhe "Top

Së fundi ka ndodhur e pabesueshmja. “Fiks Fare” ka mashtruar publikisht në lidhje me biznesmenin Arben Reli, për të cilin thotë se është një person i dënuar nga gjykata.

Mashtrim dhe shpifje kundër një biznesmeni, vetëm për interesat e historive rozë të Vjollca Hoxhës.

Janë përdorur edhe gazeta “Shqip”, dhe ekrani i "Top Channel".

Ndërsa kulmi ka arritur në datën 7 korrik, ku kanë abuzuar me emrin e një personi, duke përdorur dhe dokumente zyrtare.

Në minutën 21:53, të emisionit "Fiks Fare" të datës 7 korrik 2022, ndër të tjera thuhet se "Fiks Fare" ka kërkuar informacion pranë Shërbimit të Provës në Tiranë, ku sipas tyre rezulton se Arben Reli është dënuar për falsifikim të dokumenteve dhe vetëgjyqësi.

Shtetasi Arben Nazmi Reli, i ditëlindjes 20.03.1975, lindur në Skrapar dhe banues në Tiranë, është shpallur fajtor për falsifikim të dokumenteve”, thuhet ndër të tjera në dokumentin e publikuar nga "Fiks Fare".

Dokumenti që turpëron “Fiks Fare”-n dhe "Top

Ndërkohë, i njëjti gjoja investigim i "Fiks Fare" është publikuar edhe në mediat e tjera të Vjollca Hoxhës, gazeta "Shqip" online dhe "Top Channel".

Dokumenti që turpëron “Fiks Fare”-n dhe "TopDokumenti që turpëron “Fiks Fare”-n dhe "Top

Por, çfarë ndodh?

CNA.al ka publikuar pasaportën e biznesmenit Arben Reli, që tregon qartë, se nuk është i njëjti person me Arben Relin, e "Fiks Fare".

Dokumenti që turpëron “Fiks Fare”-n dhe "Top

Arben Reli ka lindur me datë 02.04.1964 në Tiranë. Ndërsa Arben Reli i "Fiks"-it ka lindur në 1975 në Skrapar.

Ndërsa sot, CNA.al sjell një tjetër dokument, që turpëron "Fiks Fare"-n dhe "Top Channel"-in.

Dëshmia e penalitetit të biznesmenit Arben Reli tashmë i vë vulën gjithçkaje.

Dokumenti që turpëron “Fiks Fare”-n dhe "Top

Sikurse shikohet edhe në foton më poshtë, në dëshminë e penalitetit të biznesmenit Reli, thuhet qartë se ky i fundit nuk është një person i dënuar, gjë që hedh poshtë pretendimet e “Fiks Fare”, i cili tashmë është kapur në një mashtrim publik. Që në fakt nuk duket të jetë i rastësishëm.

Kjo për faktin se nuk është emisioni i parë që "Fiks Fare" bën me gjoja investigime në lidhje me Arben Relin.

Mund të ishte një ngatërresë e rastësishme, nëse do të bëhej fjalë për një person apo çështje që trajtohet për herë të parë. Apo nëse do të ishte një investigim që ka problematika.

Por, është emisioni i disatë që "Fiks Fare" bën për Arben Relin, gjë që të çon në dyshime të forta se gjithçka është thjeshtë dhe vetëm një mashtrim i radhës, i qëllimshëm.

Dhe dëshmia e penalitetit, është dokumenti që turpëron “Fiks Fare”-n dhe "Top Channel"-in./CNA.al

Lajmet e fundit nga