LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vjollca Hoxha, mes “dashurisë dhe urrejtjes”/ Po me urën ç’pate vallë?

17 Maj 2022, 09:39, Aktualitet CNA

Është një film shqiptar, quhet ?Ura?. Në fakt janë disa filma të shkurtër me shumë nga ikonat e kinematografisë dhe një segment që shpesh përdoret në zhargonin e përditshëm, ka një fjali ?Po me urën ç?patën xhanëm??

Pra, pse ishte hedhur në erë një urë, ku do të kalonin njerëzit, ku do të kalonte bereqeti.

Kështu ka ndodhur me mediat e Vjollca Hoxhës, që kanë ?hedhur në erë një urë?. Urën që nuk i shërbente thjeshtë dhe vetëm “Top Channelit”, por një urë që u shkatërrua nga duart e Vjollca Hoxhës sepse tashmë po kërkon të kthehet në një personazh që ?kafshon? edhe dorën që i jep bukë.

Thënë kjo për shumë argumenta. Për faktin se dje gazeta “Shqip” ka sulmuar biznesmenin Petrit Maho, në mënyrë të turpshme. Njeriun i cili për më shumë se 10 vite është sponsori kryesor i emisionit “Fiks Fare”. E në rast se nuk do të ishte Petrit Maho, “Fiks Fare” do të ishte mbyllur.

E në rast se sot ndërpret apo ka ndërprerë reklamat Petrit Maho, “Fiks Fare” nuk jep dot rrogat. Pa folur për shumat e paguara dhe kontratat në “Top Channel”. Pra, në vite janë me miliona euro.

Petrit Maho është ?ura?, ndoshta jo e fundit, pasi Vjollca Hoxha është e vështirë të parashikohet në veprimet e saj. Mjafton të ketë dikë nga pas, se bën gjithçka, sulmon, shkatërron, akuzon, bën ortakëri ku të mundet, si të mundet edhe deri tek inceneratorët. Ortakët e Vjollca Hoxhës janë në kërkim nga SPAK-u, ende rrugëve të Europës.

Ndërsa Vjollca Hoxha me paratë e tyre shleu klerin e “Lori Kafesë”, të cilat i kishte përdorur për dasma luksoze, për shpenzimet e saj luksoze.

Vjollca Hoxha sulmoi Petrit Mahon. Përpara tij janë sulmuar të tjerë.

Është sulmuar Arben Reli, për historitë rozë të Vjollcës. Apo kanë ndodhur incidente në Bllok, janë djegur dyqane. Këto jo direkt në lidhje me personazhe të panjohur të jetës publike, por në lidhje me historitë rozë të Zonjës Hoxha.

U sulmua “CFO Pharma” e Nadir Çaushollit, pas një takimi me Vjollca Hoxhën.

Janë sulmuar shumë biznese, biznesmenë dhe tashmë i erdhi radha edhe Petrit Mahos.

Po, me urën ç?pate, Vjollca Hoxha?

Tek ajo ?urë? kalonte “Fiks Fare”, kalonte “Top Channel”. Si mundet që të akuzohet një nga sponsorët kryesorë dhe pse? Për moral?

Jo, aspak.

Po, për çfarë?

Nga ana tjetër çfarë i ngelet “Top Channelit”, një imazhi publik? Çfarë i ngelet Filipit? Çfarë të ngelet ty? Kush nga biznesmenët do të besojë më ty, Zonja Hoxha?

Mendon se duke i sulmuar, duke i akuzuar për të pavërteta dhe duke përdorur presionin e shantazhin ndaj tyre do të marrësh më shumë para për reklama? Apo do t?iu shesësh shqiptarëve që po bën moral dhe gazetari investigative kundër oligarkëve?

Në fakt ti mund të jesh vetë një oligarke. Je ortake me pronarët e inceneratorëve. Ke marrë të paktën 1.5 milionë euro nga kompanitë e inceneratorëve të cilat SPAK-u, duhet t?i hetojë me të gjitha ortakëritë e tyre.

Dhe nga ana tjetër merr guximin e sulmon biznese. Ke kurajo të ?kafshosh? dorën që të ushqen. Të ?hedhësh në erë? urën ku kaloje edhe vetë./CNA.al

Nga Elvi FUNDO-Filip Çakuli jep dorëheqjen/ Mos u fshih pas “brekëve” të Vjollca Hoxhës

?Top-inceneratori?/ Si Vjollca Hoxha u bë ortake dhe mori miliona euro nga afera e shekullit

Skandali/ Mediat e Vjollca Hoxhës, akuzuan biznesmenin Arben Reli, për miqtë e historive rozë që i kanë 400 mijë euro borxh

Rasti TOP CHANNEL/ Prokurorët në Shqipëri kanë “vdekur”

Rasti flagrant/ Mediat e Vjollca Hoxhës shantazh dhe presion ndaj drejtësisë

Kush i vuri gjobë Arben Relit, zonja Hoxha?

Po Vjollca Hoxha e Co, kur e kanë radhën?

Përplasja Top Channel-Nadir Çausholli/ Nga akuzat, kallëzimet penale tek “dashuria në kohën e kolerës”

Vjollca Hoxha në sulm për moral, për gjoba apo për çfarë?

Lajmet e fundit nga