LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“LSI ndihmoi Berishën”/ Topalli: PD-ja mund të fitojë e vetme

16 Maj 2022, 20:45, Aktualitet CNA
“LSI ndihmoi Berishën”/ Topalli: PD-ja mund të fitojë

Partia Demokratike mund të fitojë zgjedhjet edhe pa LSI-në. Kështu u shpreh ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, e ftuar në emisionin ?Debat?.

?Është fakt që LSI-ja e ka ndihmuar Berishën në një moment të vështirë. Unë kam menduar se PD-ja i ka të gjitha mundësitë për të bërë vetë mazhorancën.

Të gjitha zhvillimet treguan se gjërat shkuan më keq sesa kishin qenë. Rezultati i vitit 2021 ishte më i keq se ai i 2013-ës, dhe ne nuk e përsërisim më këtë?, ishin fjalët e saj.

Topalli thekson traumën që sipas saj ka kaluar PD-ja. ?Partia Demokratike ka kaluar një traumë shumë të madhe, ndoshta nuk realizohet dot se sa. Jo vetëm për faktin e mosbërjes së opozitës, do ta kujtojmë gjithmonë marrëveshjen e 17 majit, për t?ia kujtuar vetes se mund të përsëriten proceset e shitjes së misioneve të opozitarizmit?, deklaroi ajo. /CNA.al

Lajmet e fundit nga