LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kërkon të përzërë biznesmenët”/ Gazetari, “shuplakë” Ramës: Kush të këshillon, kush?

16 Maj 2022, 11:52, Aktualitet CNA
“Kërkon të përzërë biznesmenët”/

Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar pas fjalës së kryeministrit Edi Rama, i cili sot bëri paralajmërime të forta ndaj biznesit, duke ?kërcënuar? edhe me gjoba.

Në një postim në rrjetet sociale, Tomorri i jep një ?shuplakë? të fortë Ramës, ndërsa thekson se ekonomia është në krizë dhe se është momenti për të mbështetur prodhimin dhe jo të dalë me ?shpatë?.

?Ah sa mirë ah

Ekonomia po shtrëngohet dhe me gjasë do të hyjë në kontraktim, ky del e flet për represion. Do t’i dyfishojmë gjobat këtu, do t’i trefishojmë gjobat atje. Thuaj edhe që do u presim veshët biznesmenëve se është tamam momenti për këtë punë.

Kjo është kohë për të mbështetur prodhimin se është krizë prodhimi, ky del me shpatë.

Kush të këshillon njëherë, kush? Në vend që të inkurajojë ato pak bizneset që kanë mbetur dhe investojnë, u fut tmerrin. Do që t?i përzërë edhe këta dhe pastaj t?i marrim edhe biznesmenët nga Bangladeshi.

Lëre evazionin ore lëre. Se me ata që bëjnë evazion ha dreka-darka përditë ti. Po lëri këta të tjerët rehat të paktën.?-shkruan Tomorri./CNA.al

Lajmet e fundit nga