LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Punimet në aksin Orikum-Dukat/ Balluku: Kemi marrë masa për sezonin turistik

14 Maj 2022, 13:08, Aktualitet CNA

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku, ka njoftuar se ndërtimi i aksit rrugor Orikum-Dukat, nuk do ta pengojë sezonin turistik.

Sipas Ballukut, për ndërtimin e këtij aksi rrugor po punohet njëkohësisht në katër fronte për të ecur me ritme sa më të shpejta.

?Aktualisht janë kryer 34% e punimeve për ndërtimin e kësaj vepre e cila do të lehtësojë qarkullimin drejt bregdetit të jugut.

Kemi marrë të gjitha masat që gjatë sezonit turistik punimet mos të sjellin asnjë pengesë në qarkullimin normal të automjeteve?, është shprehur Balluku./ CNA.al

Lajmet e fundit nga