LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto+video-Veliajn “e ndjek nga pas hija” e Ardit Gjoklajt/ Pritet me protesta në New York

15 Maj 2022, 20:40, Aktualitet CNA

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, ka qenë rreth një javë më parë në New York. Pavarësisht fotove që dilnin nga zyra e shtypit të Bashkisë se Veliaj ishte pritur nga një sërë personalitetesh, duket se realiteti është ndryshe.

Deputeti Belind Këlliçi, në një postim në rrjetin social Facebook, ka postuar disa foto dhe video, ku tregon se si u prit kryebashkiaku i Tiranës në SHBA.

Me pankarta në duar, njerëzit kanë kërkuar drejtësi për Ardit Gjoklajn, ndërsa deputeti thekson se liria e Veliajt është padrejtësi dhe se ai duhet të ishte sot pas hekurave.

?Kjo është pritja që i rezervuan në New York Ndotësit të Tiranës Erion Veliaj!

Ti mund të shfaqesh me shumë fytyra, po kudo qofsh, emri i të vrarit Ardit Gjoklaj do të të ndjekë nga pas.

Liria jote është padrejtësi për Arditin. Duhet të ishe prapa hekurave, jo në New York!?, shkruan Këlliçi./CNA.al

Lajmet e fundit nga