LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Pompeo nderohet me titullin 'Honoris Causa'/ Mesazhi për studentët

16 Maj 2022, 12:17, Aktualitet CNA
Pompeo nderohet me titullin 'Honoris Causa'/ Mesazhi për

Ish-Sekretari Amerikan i Shtetit, Michael Pompeo, është nderuar nga Universiteti i Tiranës me titullin “Honoris Causa” për kontributin e dhënë në ruajtjen e paqes, ndërtimin e dialogut, garantimin e sigurisë dhe thellimin e marrëdhënieve diplomatike mes Amerikës dhe vendit tonë.

Pomepo shprehu falënderimet e tij për titullin, ndërsa inkurajoi studentët për të punar fort dhe të japin kontributet e veta në zhvillimin e demokracisë.

?Jam vërtet i nderuar që po marr titullin ‘Honoris Causa’ dhe jam vërtet falënderues. Doja të ndaja me ju 3 ide. Idenë e parë doja ta ndaja me studentët e universitetit, pasi më pëlqen t?i pyes shpesh rreth suksesit, të bërit progres, të qenit ambicioz dhe se si t?i arrijnë gjërat që duan për vete dhe familjen e tyre, por kam vetëm një ide qendrore: Punoni fort!?, tha Pompeo./CNA.al

Lajmet e fundit nga