LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shefi i stafit të Pompeo: Foto me Alibeaj, asnjë mesazh politik, si me të gjithë pjesëmarrësit

16 Maj 2022, 21:00, Aktualitet CNA
Shefi i stafit të Pompeo: Foto me Alibeaj, asnjë mesazh politik, si me

Ish-Sekretarit Amerikan të Shtetit, Mike Pompeo, zhvilloi një vizitë në Shqipëri në kuadër të 100-vjetorit të marrëdhënieve SHBA-Shqipëri. Pas konferencës së mbajtur, Pompeo bëri edhe fotografi me të ftuarit që ishin aty. Enkelejd Alibeaj, si një nga të ftuarit, shpërndau në rrjetin social foton me ish-Sekretarin amerikan të Shtetit.

Përmes një e-maili drejtuar aktivistes së Partisë Republikane, Evi Kokalari, sot në orën 19:00, shefi i stafit të Pompeo, Jim Richardson sqaron se fotoja me deputetin Enkelejd Alibeaj ka qenë rutinë, njësoj si me të gjithë të tjerët, dhe pa asnjë mesazh politik.

?Unë i dërgova fotografinë e Alibeajt me Pompeo, shefit të stafit, duke i thënë specifikisht: Këta të katërt që janë në fotografi, janë personat që unë po mundohesha t’ju thoja që janë fasada e opozitës dhe jo të vërtetët e opozitës. Gabim që nuk ia dhash me emra. Ia kam shkruar çfarë krijoi këta dhe ata e dinin situatën dhe ishte e lehtë për ta kuptuar. Përgjigjja e Jim ishte në orën 19:00: Përshëndetje Evi! Sekretari bëri foto me të gjithë në event, dhe nuk pati asnjë deklaratë politike. Foto bëri edhe Ilir Kulla, bëri edhe Alibeaj. Pika kryesore ishte që nuk pati deklarata politike. Vizita e tij nuk ishte zyrtare dhe e kanë shfrytëzuar gabimisht në mënyrë të pafytyrë, që ne e presim nga këta. Nëse më përgjigjet para se të mbarojë emisioni, do ta publikoj emailin me shefin e stafit të Pompeo?, tha Kokalari./CNA.al

Lajmet e fundit nga