LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tabaku kujtohet për Teatrin/ “Kanë lënë një varr të hapur në mes të Tiranës”

17 Maj 2022, 07:58, Aktualitet CNA
Tabaku kujtohet për Teatrin/ “Kanë lënë një varr

Deputetja e PD-së, ka kujtuar sot shembjen e teatrit, një betetjë e cila u tradhtua nga ish-kreu i PD-së në atë kohë, Lulzim Basha.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Tabaku hedh akuza duke shkruar se teatri u shemb për planet për kulla.

?Nuk harrojmë! E shembën godinën historike të Teatrit Kombëtar për planet e tyre me kulla. Dhunuan qindra qytetarë për të mbrojtur korrupsionin e tyre.

Kanë lënë një varr të hapur në mes të Tiranës në të cilin ka mbirë bari korrupsionit! Ne nuk e harrojmë 17 majin 2020! Turpi bie mbi ata që e shëmbën ndërsa qytetarët do kërkojnë drejtësi për Ramën dhe Veliaj!?, shkruan Tabaku./ CNA.al

Lajmet e fundit nga