LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Rama e vendosi si ‘ndëshkim’!”/ Berisha zotohet të heqë taksën e ‘Rrugës së Kombit’

16 Maj 2022, 16:58, Aktualitet CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi në Kukës se do të hiqet taksa e “Rrugës së Kombit”.

Berisha tha se Rama e vendosi taksën në shenjë urrejtjeje dhe ndëshkimi ndaj Kukësit dhe Kosovës, pse u ndërtua rruga.

“Ju garantoj se taksa e cila është një taksë turpi, do të hiqet dhe ajo rrugë ashtu siç ka emrin sot do të mbetet ‘Rruga e Kombit’. 

Ajo është një taksë turpi, një taksë që shpreh jo pak se u vendos në bazë të asaj që Kukësi dhe Kosova kanë marrë shumë dhe duhet të paguajnë tani pse u bë rruga. Taksa urrejtjeje, si ndëshkim për ndërtimin e rrugës. Nuk ka taksë në Shqipëri në sistemin rrugor.

Të gjitha zonat e Shqipërisë janë më të pasura se Kukësi, qarku i Kukësit është më i varfri në Europë, është rreth 14-16 vjet mbrapa Tiranës në tërësinë e vet”, u shpreh Berisha.

Lajmet e fundit nga