LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Berisha mbyll takimin në Kukës/ “Më 22 maj të votojmë të lirë drejt fitoreve të mëdha”

16 Maj 2022, 17:35, Aktualitet CNA

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbyllur takimin me demokratët e Kukësit.

Gjatë fjalës së tij Berisha është ndalur gjerësisht te taksa e Rrugës së Kombit për të cilën u zotua se do ta heqë dhe “Open Balkan”, një nismë e kritikuar fort nga ai.

Ai gjithashtu u kërkoi demokratëve të këtij qyteti votëbesimin e tyre për zgjedhjet e 22 majit.

“Ju ftoj në datën 22 maj, të votojmë të gjithë sipas ndërgjegjes sonë, por të ushtrojmë votën e lirë, ta shndërrojmë atë në udhërrëfyesin tonë drejt fitoreve të tjera të mëdha”.-deklaroi Berisha./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga