LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Zjarr në Nikël të Fushë-Krujës/ Ndërhyjnë forcat zjarrfikëse

5 Gusht 2022, 19:14, Aktualitet CNA

Zjarr në Nikël të Fushë-Krujës/ Ndërhyjnë

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë zonën mes fshatit Zezë dhe Vrionit në njësisë administrative Nikël, në Fushë-Krujë.

Zjarri i rënë po djeg sipërfaqe të mëdha pyjesh të ulëta me shkurre e pemë dhe po merr përmasa të frikshme.

Për shuarjen dhe neutralizimin e flakëve ka ndërhyrë reparti zjarrfikës i Krujës, të cilët po përpiqen të lokalizojnë flakët.

Ditët e fundit, temperaturat e larta kanë shkaktuar mjaft vatra zjarri në shumë zona të vendit./CNA.al

Lajmet e fundit nga