LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Erdhi me dëshirën e saj”/ Dëshmia e pengmarrësit të 30-vjeçares nuk e bind Gjykatën

5 Gusht 2022, 14:43, Aktualitet CNA

“Erdhi me dëshirën e saj”/ Dëshmia e

Mario Musaku, i cili u arrestua për marrjen peng të 30-vjeçares Ersida Dyrmishi, ka dalë sot para togave të zeza.

Gjykata e Durrësit nëpërmjet gjyqtarit Petraq Curri, ka vendosur masën “arrest me burg” ndaj tij.

Prokuroria përveç pengmarrjes ka shtuar edhe akuzën “Dhunë në familje”.

Kujtojmë se pas arrestimit Musaku ka dëshmuar se 30-vjeçarja kishte shkuar me dëshirën e saj dhe nuk e kishte marrë peng.

 “Erdhi me dëshirën e saj. Nuk e kam marrë forcërisht, po erdhi me dëshirën e saj. Po ta kisha marrë me forcë nuk do ta sillja vetë në komisariat. Kemi njohje me njëri-tjetrin”,  ka thënë ai.

Nga ana tjetër Dyrmishi pretendon se e ka mbajtur me dhunë dhe ka kryer marrëdhënie seksuale me të nepërmjet kërcënimit./CNA.al

Lajmet e fundit nga