LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Turp, skandaloze”/ Fevziu denoncon derdhjen e mbeturinave afër plazhit të Lukovës

15 Gusht 2023, 11:46, Aktualitet CNA

“Turp, skandaloze”/ Fevziu denoncon derdhjen e mbeturinave afër

Moderatori Blendi Fevziu ka denoncuar hedhjen e plehrave pak kilometra larg Lukovës.

Fevziu thotë se është kriminale të derdhësh kamionin me mbetje buzë rrugës kombëtare mbi plazh.

“I derdhin ata njerëz që jetojnë me turizmin. Turp, turp, turp”, thotë ai.

“Është më shumë se skandaloze. Është kriminale të derdhësh kamionin me mbetje buzë rrugës kombetare mbi plazh. Vetëm pak km larg Lukovës. E para është shkelje e rëndë e ligjit. E dyta është mungesë e theksuar e edukatës personale. E treta është shkelje e të gjithë normave të jetës në komunitet. Dhe i derdhin ata njerëz që jetojnë me turizmin. Turp, turp, turp.”/ CNA

 

Lajmet e fundit nga