LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Festa e Birrës/ Ja si do të organizohet gjithçka në 5 netët magjike

14 Gusht 2023, 21:12, Aktualitet CNA

Festa e Birrës/ Ja si do të organizohet gjithçka në 5

2 ditë na ndajnë nga festa më e madhe verore në vendin tonë, Festa e Birrës që do të mbahet në datat 16 - 20 gusht në Terminalin e Autobusëve të Korçës.

Skena dhe akomodimi përreth ëshët pothuajse gati.

Doni të mërrni pjesë në këtë eveniment të madh? Atëherë të gjithë ju duhet të dini se:

1. Në festën e Birrës mund të rezervoni tavolinën tuaj për çdo natë.

2. 222 tavolina në zonën me rezervime përballë skenës do të ofrohen me rezervim për këdo që dëshiron komoditet dhe shërbim në tavolinë.

3. Ata të clët nuk duan të rezervojnë në një tavolinë kanë në dispozicion të gjithë hapsirën tjetër të festës falas.

4. Pagesa e bërë për rezervimin e tavolinës konsumohet e gjitha me produkte për këtë zonë.

5. Hyrja për koncertet e datave 16 dhe 17 është falas

6. Hyrja për koncertet e datave 18, 19, 20 është me biletë.

7. Hyrja për fëmijë deeri në 14 vjeç është falas.

Në 5 netë magjike do performojnë emrat më me zë të muzikës.

Në datë, 16 gusht në skenë do të jenë:

-Lorenc Hasrama, Irkenc Hyka, Yll Limani, Stivi Boka

Në datë, 17 Gusht do të performojnë në skenë:

-Last Call Band, Grupi NA, Eugent Bushpepa

Në datë, 18 Gusht do të performojnë:

Seven Of, No Mercy, La Bouche, AD Disha,

Në datë, 19 Gusht do të performojnë:

-Les Aur Revoir, Elvana Gjata, Despina Vandi

Në datë, 20 Gusht do të performojnë:

-Endri dhe Stefi Band, Keti Garbi dhe Dimitrios Choinas

Në vitin 2022 në këtë festë kanë qenë 40 000 pjesëmarrës, ndërkohë që edhe këtë vit pritet një boom i madh njerëzish dhe turistësh të huaj që pritet të "zbarkojnë" në Korçë./ CNA

Lajmet e fundit nga