LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Basha shqetësohet për mirëqenien e shqiptarëve

14 Gusht 2023, 16:00, Aktualitet CNA

Basha shqetësohet për mirëqenien e shqiptarëve

Lulzim Basha, njeriu që përçau Partinë Demokratike, që fitoi zgjedhjet me kutitë bosh dhe me mbështetës imagjinarë tashmë është shqetësuar për mirëqenien e shqiptarëve.

Sipas tij pengjet fshihen sot pas kullës së Tiranës, pas “Malit të Korrupsionit” që po mban peng zhvillimin dhe mirëqenien e qytetarëve të vendit.

Në një postim në rrjetet sociale, Basha, ai që shiti zgjedhjet dhe bëri marrëveshje me Ramën, e ka drejtuar gishtin e akuzës drejt Sali Berishës për të cilin thotë se bashkëpunon me Edi Ramën për kullat.

"Pengjet fshihen sot pas kullës së Tiranës, pas 'Malit të Korrupsionit' që po mban peng zhvillimin dhe mirëqenien e shqiptarëve.

Sado baltë të hedhë, Sali Berisha nuk e fsheh dot bashkëpunimin me Edi Ramën për kullat; as faktin se aty pastrohen para krimi dhe korrupsioni. Prandaj SPAK duhet të hetojë pa humbur kohë.

Rasti i kullës, e tregoi qartë para shqiptarëve se kush është pengu, por çfarë halli e shtyn Sali Berishën, që merr në mbrojtje çdo ditë simbolin e korrupsionit, jo vetëm në dosjen e Inceneratorëve? Sepse Dosja e Inceneratorëve është afera korruptive ku i gjithë pushteti i Edi Ramës, me dijeninë dhe bekimin e tij, është zhytur në korrupsion dhe abuzim me pushtetin.

Kryeministri, ministra, dhe kryetarë bashkish kanë vepruar si një organizatë kriminale dhe SPAK duhet ta procedojë si të tillë pa përjashtuar askënd, duke filluar nga: Kryeministri, ministra, ish-ministra, kryetarin e Bashkisë së Tiranës e me radhë të gjthë ata që me paratë e shqiptarëve kanë ushqyer inceneratorët e korrupsionit.

Kush amniston njërën palë apo tjetrën në përgjegjësinë ndaj inceneratorëve, qartas tregon bashkëpunimin që ka patur dhe vazhdon të ketë me ideatorët dhe zbatuesit e kësaj mega afere.

Partia Demokratike do të vijojë të mbështesë çdo hetim të SPAK-ut për këto afera dhe e inkurajon atë të vijojë pa u ndalur nxjerrien para drejtësisë të personave të tjera zyrtarë e ish-zyrtarë të përfshirë në afera korrupsioni që janë kallëzuar në prokurorinë e posaçme."/ CNA

Lajmet e fundit nga