LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Trafik i rënduar në Vlorë/ Automjetet bllokohen pas kthimit nga Zvërneci

13 Gusht 2023, 22:31, Aktualitet CNA

Trafik i rënduar në Vlorë/ Automjetet bllokohen pas kthimit nga

Mbrëmjen e kësaj të djele është bllokuar për një kohë të gjatë rruga në Zvërnec, të Vlorës për shkak të trafikut të rënduar.

Shkak për trafikun është bërë numri i lartë i turistëve që kanë zgjedhur të vizitojnë këtë zonë.

Ditën e sotme raportohet për një numër të madh të pushuesve që kanë qenë në plazhet e Zvernecit.

Pranë fshatit të Zvërnecit ndodhet ishulli që mban të njëjtin emër dhe manastiri bizantin kushtuar Fjetjes së Nënës së Zotit./ CNA

Lajmet e fundit nga