LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rama publikon pamjet nga Talja/ Fluks i lartë pushuesish në plazhin verior

26 Korrik 2023, 08:19, Aktualitet CNA

Rama publikon pamjet nga Talja/ Fluks i lartë pushuesish në plazhin

Kryeministri Edi Rama ka ndarë me publikun mëngjesin e kësaj të mërkure disa pamje nga plazhi i Tales, në Lezhë.

Rama thekson frekuentimin masiv të pushuesve në këtë plazh.

Ai shprehet se ky atraksion gëzon fluks të lartë turistësh për shkak të hapësirave të shumta, ujit të pastër, rërës cilësore dhe shërbimeve dinjitoze të ofruara nga të gjithë faktorët në zonë.

“MIRËMËNGJES

dhe nga plazhi i Tales ku hapësirat e bollshme, uji i pastër, rëra cilësore dhe shërbimet e shtuara kanë nxitur flukse të larta turistësh në këtë sezon veror që vlerësohet maksimalisht edhe prej bizneseve të sektorit, ju uroj ditë të mbarë”-shkruan Rama./CNA.al

Lajmet e fundit nga