LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tkurret lista e anëtarëve të PD-së së vulës/ Braktisen masivisht nga demokratët

25 Korrik 2023, 11:39, Aktualitet CNA

Tkurret lista e anëtarëve të PD-së së vulës/

Kreu i Komisionit Zgjedhor të PD-së së vulës, Jemin Gjana, ka dhënë detaje në lidhje me zgjedhjet që do të mbahen në 29 korrik dhe pse shumica e grupit janë kundër këtij procesi zgjedhor.

Gjana bëri me dije se është hedhur shorti për fletën e votimit dhe është miratuar si dhe materialet e votimit do të jenë gati të premten.

Gjithashtu një tjetër detaj që u vu re është tkurrja e listës së anëtarëve, e cila tregon një fakt shumë të rëndësishëm që PD e vulës është braktisur masivisht.

Nga 75 mijë anëtarë që ka qenë në zgjedhjet e 2021-shit, në këto zgjedhje ka shkuar deri në 25 mijë anëtarë.

I pyetur nga gazetarët se me cilën të drejtë thotë se janë PD zyrtare ku nuk kanë as 2/3 e anëtarëve që kanë pasur në 2021-shin, Gjana është justifikuar se në statut nuk përcaktohet numri i anëtarëve.

Duke u përpjekur për të mbuluar dështimin e PD-së së vulës dhe thellimin e luftës mes llojit, Gjana shprehet se tezat shumicë-pakicë nuk i shërbejnë askujt dhe asgjëje.

Një detaj tjetër që duhet theksuar është se Lulzim Basha 25 mijë anëtarë nuk ka pasur kur ka qenë në krye të PD-së dhe jo më tani, ku është katandisur në atë që nuk e ndjek më askush dhe në takime mblidhet me një grusht njerëzish.

09:32 Aktualitet

Bie "Panorama TV"

Irfan Hysenbelliu, njeriu që ka shpallur veten si “Berluco...

Lajmet e fundit nga