LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Inceneratori i Fierit/ Shtyhet për në shtator seanca gjyqësore

24 Korrik 2023, 12:04, Aktualitet CNA

Inceneratori i Fierit/ Shtyhet për në shtator seanca gjyqësore

Procesi gjyqësor për inceneratorin e Fierit është shtyrë për në muajin shtator.

Seanca e radhës do të mbahet në 6 shtator. Kjo lëvizje është bërë me pretendimin se avokatët e ish-ministrit Lefter Koka nuk kishin gati konkluzionet.

Kujtojmë se Prokuroria e Posaçme ka dhënë pretencën duke kërkuar 10 vite burg për ish-ministrin e Mjedisit, Lefter Koka, në lidhje me inceneratorin e Fierit, për ish-sekretarin e Ministrisë së Mjedisit, Alqi Bllako, janë kërkuar edhe 7 vite burg. Ndërsa për Klodian Zoton ka kërkuar 12 vite burg dhe 4 vite burg për Arben Dervishajn.

Të katër të akuzuarit përfitojnë nga gjykimi i shkurtuar nëse shpallen fajtorë.

Lajmet e fundit nga