LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO-Situatë katastrofike në fushën e mbetjeve të Orikumit

25 Korrik 2023, 19:40, Aktualitet CNA

VIDEO-Situatë katastrofike në fushën e mbetjeve të Orikumit

Fusha e mbetjeve ndodhet qindra metra nga dalja e Orikumit, në kryqëzimin e akseve që të çojnë drejt Llogarasë dhe Bypassit të Vlorës.

Siç i shihni dhe nga video pamjet flasin vetë.


Në pamjet në video duken qartë malet me plehra të cilat janë shpërndarë dhe janë të hedhura në një përrua, që me reshjet e shiut gjithçka kullon dhe derdhet në det dhe shkon te plazhet në Orikum.

Pak minuta më parë CNA publikoi dhe video nga situata në landfillin e Vlorës, ku shihet qartazi se tymi ka pushtuar zonën.

Pamjet janë të filmuara nga Kanina, në bypassin e Vlorës, ku qartazi duket tymi që vazhdon të dalë nga zona e grumbullimit të mbetjeve të Vlorës.

Landiflli i Vlorës që u ndez tre ditë më parë vazhdon të nxjerrë tym.

Po ashtu një tejtër vatër zjarri është regjistruar në Vlorë, ku flakët janë përhapur ë ullishten përballë varrezave në Vlorë./ CNA

 

 

09:32 Aktualitet

Bie "Panorama TV"

Irfan Hysenbelliu, njeriu që ka shpallur veten si “Berluco...

Lajmet e fundit nga