LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Meloni takim privat me Ramën/ Viziton Shqipërinë me vajzën dhe bashkëshortin

14 Gusht 2023, 17:11, Aktualitet CNA

Meloni takim privat me Ramën/ Viziton Shqipërinë me vajzën

Me ftesë të kryeministrit Edi Rama, homologia e tij italiane, Giorgia Meloni, ka mbërriur në Shqipëri.

Ajo është pritur nga kryeministri Edi Rama.

Meloni u nis nga Brindisi me një traget të linjës.

Mediat italianenjoftuan më herët se Meloni është së bashku me bashkëshortin dhe vajzën e saj.

Sipas Ansa, kryeministrja italiane, Meloni do të takohet privatisht me Ramën.

Deri më tani nuk janë zbardhur detaje të tjera lidhur me këtë vizitë të kryeministres së Italisë në vendin tonë./ CNA

Lajmet e fundit nga