LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Festa e Birrës në Korçë/ Ja kush do të performojë gjatë 5 netëve magjike

7 Gusht 2023, 17:40, Aktualitet CNA

Festa e Birrës në Korçë/ Ja kush do të

Festa e Birrës po afron.  Vetëm 10 ditë na ndajnë nga një ndër festat më të madha verore në Shqipëri.

Festa e Birrës në Korçë që do të zhvillohet në terminalin e Autobusëve fillon në 16 gusht dhe në 5 netë magjike do performojnë emrat më me zë të muzikës.

Nga datë e parë, 16 gusht në skenë do të jenë:

-Lorenc Hasrama, Irkenc Hyka, Yll Limani, Stivi Boka

Nga data e dytë, 17 Gusht do të performojnë në skenë:

-Last Call Band, Grupi NA, Eugent Bushpepa

Nga data e tretë, 18 Gusht do të performojnë:

Seven Of, No Mercy, La Bouche, AD Disha,

Nga data e katërt, 19 Gusht do të performojnë:

-Les Aur Revoir, Elvana Gjata, Despina Vandi

Nga data e pestë, 20 Gusht do të performojnë:

-Endri dhe Stefi Band, Keti Garbi dhe Dimitrios Choinas

Në vitin 2022 në këtë festë kanë qenë 40 000 pjesëmarrës, ndërkohë që edhe këtë vit pritet një boom i madh njerëzish dhe turistësh të huaj që pritet të "zbarkojnë" në Korçë./ CNA.al

Festa e Birrës në Korçë/ Ja kush do të

Lajmet e fundit nga