LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E diela pushim për bizneset, iniciativë e re e Bashkisë Korçë

15 Gusht 2023, 10:57, Aktualitet CNA

E diela pushim për bizneset, iniciativë e re e Bashkisë

Bashkia Korçë ka hedhur për herë të parë në tavolinë diskutimin për të kryer çdo të dielë pushim për çdo biznes.

Pyetësori i cili plotësohet "online" u është kërkuar bizneseve të Korçës për të dhënë mendimin e tyre, ndërkohë që burime pranë bashkisë, por dhe nga interesimi i "Kolibri.al" bëhet me dije se mbi 80% e bizneseve, kryesisht dyqaneve ushqimore, shitjeve të rrobave dhe shërbimeve të tjera janë dakordësuar me këtë iniciativë të re.

“Kam 23 vite që punoj, nuk kam bërë një ditë pushim. Nuk e mbyll se humb klientelën, ndërsa po e mbyllën të gjithë, rri rehat dhe pushon” – thotë njëri nga shitësit pranë tregut maqedonas (shulet) në Korçë.

Ky pyetësor pritet të përfundojë në muajin tetor, atëherë kur në bazë të dëshirave të vetë bizneseve do të merret një vendim në Këshillin Bashkiak të Korçës.

Lajmet e fundit nga