LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tragjedia në Himarë/ Meta: Mjaft arrogancës dhe papërgjegjshmërisë në Policinë e Shtetit!

2 Gusht 2022, 17:00, Aktualitet CNA
Tragjedia në Himarë/ Meta: Mjaft arrogancës dhe
Ilir Meta

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë në Himarë kur një 5-vjeçare humbi jetën pasi u përplas nga një skaf.

Meta shpreh ngushëllimet për familjen e vogëlushes dhe ka kërkuar hetim të menjëhershëm dhe ndëshkim për autorin.

Postimi:

Thellësisht i tronditur nga ngjarja tragjike në plazhin e Himarës, ku zyrtari i lartë i Policisë së Elbasanit A.T i mori sot jetën një vajze të mitur 5-vjeçare, e cila kishte ardhur me familjen për pushime në Shqipëri.

Duke ju shprehur ngushëllimet më të ndjera familjes dhe të afërmve për humbjen e vogëlushes së tyre të shtrenjtë, dënoj me forcën më të madhe situatën katastrofike të sigurisë publike në plazhe, në pikun e sezonit turistik, fatkeqësisht me pasoja kaq tragjike të përsëritura.

Hetim i menjëhershëm i thelluar dhe ndëshkim të ashpër për shkeljen e ligjit nga drejtuesit e Policisë së Shtetit!

Mjaft arrogancës dhe papërgjegjshmërisë në Policinë e Shtetit!/CNA.al

Lajmet e fundit nga