LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rezoluta e Kuvendit, kundër raportit të Dick Marty-t/ Reagon Ministria e Jashtme ruse

2 Gusht 2022, 14:22, Aktualitet CNA
Rezoluta e Kuvendit, kundër raportit të Dick Marty-t/ Reagon Ministria
Foto ilustruese

Në seancën e fundit plenare të këtij sesioni, Kuvendi miratoi me 125 vota pro rezolutën kundër raportit të Dick Marty-t për trafik organesh nga drejtuesit e UÇK-së.

Pas miratimit të rezolutës ka reaguar Ministria e Jashtme ruse ku përmes një postimi në "Twitter" shkruan se Rusia mbetet e vendosur në qëndimin se personat e përfshirë në këto krime duhet të përballen me një dënim të ashpër.

"Parlamenti shqiptar miratoi një rezolutë që kundërshton akuzat në lidhje me trafikimin e organeve në Kosovë dhe Shqipëri.

Mbetemi të vendosur në qëndrimin tonë se personat e përfshirë në këto krime duhet të përballen me një dënim të ashpër dhe të drejtë”, shkruan Ministria e Jashtme Ruse./ CNA.al

Rezoluta e Kuvendit, kundër raportit të Dick Marty-t/ Reagon Ministria

Lajmet e fundit nga