LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Krimi i organizuar dhe korrupsioni/ Arben Kraja, në zyrat e CIA-s

2 Gusht 2022, 08:52, Aktualitet CNA

Krimi i organizuar dhe korrupsioni/ Arben Kraja, në zyrat e CIA-s

Drejtuesi i SPAK-ut, z. Arben Kraja, ka zbarkuar në CIA.

Në krah të tij ndodhet edhe prokurori Vladimir Mara, i cili duket se ka qenë i përzgjedhuri i Krajës për vizitën në Uashington.

Gjatë vizitës që zgjat një javë, ata do të takohen me zyrtarë të Departamentit Shtetit, Departamentit të Drejtësisë, FBI, DEA dhe institucione të tjera të zbatimit të ligjit në SHBA.

Qëllimi i vizitës është prezantimi i SPAK-ut dhe arritjeve të tij, si dhe forcimi i bashkëpunimit të SPAK-ut me institucionet e zbatimit të ligjit në SHBA, me synim rritjen e intesitetit të ushtrimit të ndjekjes penale ndaj krimit të organizuar, korrupsionit, pastrimit të parave dhe konfiskimit të aseteve kriminale në Shqipëri./CNA.al

Lajmet e fundit nga