LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

SPAK-u, ka dokumenta për të hetuar “21 janarin”/ Arben Meçe: Ka një provë dhe mjafton një për të filluar

21 Janar 2023, 12:07, Aktualitet CNA

SPAK-u, ka dokumenta për të hetuar “21 janarin”/ Arben

Analisti Arben Meçe thotë se SPAK, duhet të hetojë ngjarjen e 21 janarit 2011, ku mbetën të vrarë katër persona.

Sipas tij, drejtësia do të vendoset, pavarësisht se prokuroria u përjashtua nga mbledhja e provave

Në një intervistë për ABC Neës, Meçe,  SPAK duhet ta hetojë ngjarjen e 21 janarit, pasi ka të gjitha dokumentat e asaj çështje për ta hapur.

“Ka prova, vetëm është cështje vullneti. Instucioni zyrtarisht që duhet të ketë vullnetin sot është SPAK-u, i cili ka të gjitha dokumentat e asaj çështje për ta hapur. Këto ditë kanë dalë rregjistrime që dëgjohen persona që urdhërojnë për të qëlluar mbi turmë.

Vrasja është bërë selektive sepse në proceduarat e provave të prokuorisë ka një eksperiement hetimor. Dy regjistrimet e dhëna këto ditë vërtetojnë atë skenarë që unë kam dhënë prej kohësh, që vrasja është selektive.

Regjistrimet e tanishme nxjerrin që ka një urdhër për vrasjen. Pra, ka një provë dhe për të rifilluar një çështjen mjafton një provë. Edhe prova ime është eksperimenti shkencor”, ka thënë Meçe./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga