LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zyrtarët, në panik se mund të shkojnë në burg/ Ngjela: Yuri Kim nuk flet kot

20 Janar 2023, 15:00, Aktualitet CNA

Zyrtarët, në panik se mund të shkojnë në burg/ Ngjela:

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar deklaratat e ambasadores amerikane Yuri Kim në lidhje me korrupsionin në nivele të larta dhe se ka zyrtarë që kanë frikë se futen në burg.

Sipas Ngjelës, ambasadorja nuk flet kot për emrat e fuqishëm që mund të përfundojnë pas hekurave se korrupsioni është në nivele të larta. 

Në një intervistë për gazetarin Nertil Agalliu, Ngjela ka thënë se korrupsioni ka prishur konkurrencën në treg, ka diskredituar shtetin shqiptar.

“Kim nuk flet kot, korrupsioni është në nivele të larta. Është çështje provash. Kam dyshime nga i kanë gjetur pushtetarët paratë që kanë bërë vilat. Korrupsioni ka prishur konkurrencën në treg, ka diskredituar shtetin shqiptar, e ka lënë Shqipërinë pa investime. Korrupsioni i ka dhënë goditje të rëndë zhvillimit në Shqipëri. Të gjitha këto dhe problemet e kriminalitetit se ka lidhje direkte të krimit të organizuar me korrupsionin e lartë shtetëror. Korrupsioni nuk pastrohet pa krimin e organizuar. Në Shqipëri nuk ka investime se ka korrupsion”, tha Ngjela./CNA.al

Lajmet e fundit nga