LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Situata pas reshjeve në Shqipëri/ “Disa akse drejt zhbllokimit, evakuohet një familje në Lezhë”

20 Janar 2023, 13:37, Aktualitet CNA

Situata pas reshjeve në Shqipëri/ “Disa akse drejt zhbllokimit,

Drejtori i Gatishmërisë për Emergjencat Civile, Robert Hysenllari, bëri me dije se situata e reshjeve të shiut dhe dëborës është nën kontrollin e autoriteteve.

Ai deklaroi se po punohet për zhbllokimin e rrugës në aksin nacional Këlcyrë-Përmet nga rrëshqitjet e dherave.

Për zhbllokimin e rrugës nga orteqet e deborës po punohet edhe në aksin Bogë-Theth.

Në Lezhë është njoftuar se është bërë evakuimi i një familjeje prej 6 personash në lagjen "Kodër Mulliri".

Ndër të tjera, Hysenllari tha se në terren në gatishmëri për çdo lloj situate janë 1200 efektivë dhe 450 mjete./  CNA.al

 

 

 

Lajmet e fundit nga