LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rezultatet e reformës në drejtësi/ Ambasadorja e SHBA-së: Gur-gur bëhet kalaja

19 Janar 2023, 21:29, Aktualitet CNA

Rezultatet e reformës në drejtësi/ Ambasadorja e SHBA-së:

Ambasadorja Yuri Kim është shprehur se reforma në drejtësi po jep rezultat.

Në intervisten me gazetarin Sokol Balla ajo thotë se ajo ndonëse nuk është e përsosur, por  po ndërtohet në mënyrë të atillë që të jap rezultate

“Reforma në drejtësi ka qenë kyçe për SHBA-në  dhe ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim është shprehur se ajo po jep rezultate. Dakord. Reforma në drejtësi nuk është e lehtë, e shpejtë, apo e përsosur, por patjetër po shohim rezultate dhe po ndërtohet, mendoj ka një shprehje shqiptare – gur gur… Por po ndodh, dakord? Po ndodh. Po lëvizim përpara. Reforma në drejtësi ka mbështetjen e fortë, absolute të Shteteve të Bashkuara, si dhe të BE-së. Dhe më shumë se kaq, ka mbështetjen e popullit shqiptar”, tha ajo./ CNA.al

Lajmet e fundit nga