LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

280 kg ar në tunelet e Krrabës/ Spartak Ngjela: U vodh nga persona me veshje të lartë shtetërore

19 Janar 2023, 20:55, Aktualitet CNA

280 kg ar  në tunelet e Krrabës/ Spartak Ngjela: U vodh nga persona me

Zhdukja e 280 kg ar, nga thesari i shtetit dhe vjedhja e tij ishte një nga lajmet më të bujshme në Shqipërinë post-komuniste.

Thesari fshihej në tunelet e Krrabës dhe autorët e vjedhjes nuk janë gjendur ende.

Avokati Spartak Ngjela ështës shprehur se thesari i floririt ishte sekret shtetëror dhe vjedhja e tij nuk mund të kryhej nga njerëz të zakonshëm.

Në një intervistë për Eurones Albania me gazetaren Bruna Çifligu ai tha se këtë vjedhje mund ta kryenin vetëm njerëz me veshje të lartë shtetërore.

“Duke u nisur nga një logjikë e hetimit profesional arrijmë në konklzuzionin që ajo sasi ari nuk mund të vidhej nga një njeri i zakonshëm. Donte informacion të plotë shtetëror, askush tjeterë nuk mund ta vidhte. Që kur e pash atëherë e pash që u vodh nga persona me veshje të lartë shtetërore. Pse e them këtë ? Sepse ai ishte sekret shtetëror”, u shpreh ai. / CNA.al

 

Lajmet e fundit nga