LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbulohet për çfarë u pyet Elvis Roshi në SPAK/ Çfarë e detyroi të ikë me vrap?

19 Janar 2023, 12:06, Aktualitet CNA

Zbulohet për çfarë u pyet Elvis Roshi në SPAK/

SPAK-u ka në duar hetime për Bashkinë e Kavajës.

Bëhet fjalë për disa tendera në kohën që është drejtuar nga kryebashkiaku socialist Elvis Roshi.

Ky i fundit e ka drejtuar Bashkinë e Kavajës nga viti 2011 deri në vitin 2016, kur dha dorëheqjen, pra një mandat e gjysmë.

Sot, me kërkesë të SPAK-ut, ai është marrë në pyetje për rreth një orë nga oficerët e Byrosë Kombëtare të Hetimit.

Raportohet se Roshi është pyetur në cilësinë e personit që ka dijeni për rrethanat e hetimit dhe si ish-titullar i institucionit publik.

Pasi ka dalë nga SPAK-u, ai ka ikur me vrap, pa folur me gazetarët, edhe pse ka qenë zyrtar, i paguar me taksat e qytetarëve dhe ka përgjegjësi për periudhën që ka drejtuar institucionin./CNA.al

Lajmet e fundit nga