LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Roland Qafoku: Ata që bëjnë patriotizëm në rrjetet sociale, s’dinë himnin e flamurit

19 Janar 2023, 08:38, Aktualitet CNA

Roland Qafoku: Ata që bëjnë patriotizëm në rrjetet

Patriotët e rrjeteve sociale, ata që  trumbetohen si të tillë, nuk dinë as tekstin e himnit të flamurit.

Kështu mendon gazetari Roland Qafoku, ndërsa ka dhënë një opinion në lidhje me vendimin e qeverisë për këndimin e himnit kombëtar në shkolla, në fillim të çdo jave mësimore.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në "Euronews Albania", Qafoku u shpreh se ky vendim nuk duhet politizuar.

“Ajo ndjenja jonë kombëtare nëse ne e pretendojmë që e kemi dhe duhet ta kemi, nis që nga njohuria ose nga ajo se si ne e përjetojmë himnin e flamurit.

Ka një dalldi në rrjetet sociale për të bërë patriotizëm. Por jam i bindur se ata që tregohen më patriotë në rrjetet sociale, nuk dinë as fjalët e himnit”, theksoi ai./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga