LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Samiti i Berlinit në Tiranë/ Sekretari i OECD, Mathias Cormann konfirmon pjesëmarrjen 

18 Janar 2023, 19:06, Aktualitet CNA

Samiti i Berlinit në Tiranë/ Sekretari i OECD, Mathias Cormann

Kryeministri Edi Rama ka bërë të ditur se Sekretari i Përgjithshëm i Organizatës për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik (OECD), Mathias Cormann do të marrë pjesë në Samitin e Berlinit që do të zhvillohet në Tiranë.

Nëpërmjet një postimi në rrjete sociale Rama ka ndarë një foto të tij me Cormann, i cili kishte vlerësuar dhe progresin e Shqipërisë drejt rrugës së BE.

"Një bashkëbisedim i veçantë me Sekretarin e Përgjithshëm të Organizatës për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik (OECD), Mathias Cormann, i cili me shumë respekt për punën e për progresin e Shqipërisë në rrugën europiane, konfirmoi edhe praninë e tij në Samitin e Berlinit në Tiranë”, shkruan Rama./ CNA.al

Samiti i Berlinit në Tiranë/ Sekretari i OECD, Mathias Cormann

Lajmet e fundit nga