LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Fusha e plehrave në Sharrë, si minierë floriri"/ Berisha flet për skandalin me kontratën e inceneratorit të Tiranës

18 Janar 2023, 12:16, Aktualitet CNA

"Fusha e plehrave në Sharrë, si minierë floriri"/

Kreu i PD-së, Sali Berisha, në një dalje për mediat, ka folur për inceneratorin e Tiranës.

Ai ka lëshuar akuza ndaj Qeverisë, që sipas tij e kanë përdorur fushën e plehrave për t’u pasuruar.

“Një hetim i hollësishëm, serioz, i dokumentuar, i publikuar dje nga Partia e Lirisë, dëshmon në mënyrë përfundimtare denoncimin që kemi bërë me dhjetëra herë dy vitet e fundit, se Edi Rama është kreu i organizatës kriminale dhe se në rastin konkret, fusha e plehrave në Sharrë është shndërruar në minierën e floririt për Edi Ramën dhe Erion Veliajn.

Dje u faktua se Edi Rama, për sipërmarrjen e tij, me të cilën pret çdo ditë euro, ka mashtruar publikisht dhe nën betim.

Që Edi Rama është kreu i organizatës kriminale të djegësve që po përvetësojnë qindra miliona euro, kjo faktohet në mënyrën më të pakundërshtueshme me firmën e tij për kontratën e djegësve, kontratë që është negociuar dhe firmosur në kundërshtim flagrant me ligjet e vendit, me praktikat e prokurimeve”, ka thënë Berisha./CNA.al

Lajmet e fundit nga