LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

E kishin fshehur poshtë anijes/ Kapet rreth 1 ton kokainë në portin e Savonës

18 Janar 2023, 17:27, Aktualitet CNA

E kishin fshehur poshtë anijes/ Kapet rreth 1 ton kokainë në

Guardia di Finanza në vijim të operacionit të datës 2 janar ku u arrestuan 4 shqiptarë për trafikimin e 3.5 kuintaleve kokainë, kanë sekuestruar mëgjesin e ditës së djeshme rreth 1 ton kokainë në portin e Savonës.

Në portin e Savonës mëngjesin e 17 janarit, mbërriti anija tregtare me flamurin e Hong-Kongut e cila ishte nisur nga porti i Santos në Brazil më 30 dhjetor dhe në të ishte fshehur sasia e madhe e kokainës së gjetur.

Kokaina ishte mbështjellë në pako dhe ishte vendosur në pjesën e poshtme të anijes, pranë motorit të saj./ CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga