LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Nuk kanë shkuar në offshorë”/ Brisida Shehaj: Paratë e inceneratorëve janë në Maltë

18 Janar 2023, 20:08, Aktualitet CNA
“Nuk kanë shkuar në offshorë”/ Brisida Shehaj:
Koordinatorja Kombëtare e Luftës kundër Korrupsionit në Partinë e Lirisë, Brisida Shehaj

Koordinatorja Kombëtare e Luftës kundër Korrupsionit në Partinë e Lirisë, Brisida Shehaj, ka folur mbrëmjen e sotme në lidhje me aferën e inceneratorëve dhe paratë që ata kanë marrë nga taksat e shqiptarëve, çështje e denoncuar prej vitesh tashmë nga CNA.al.

Shehaj tha në një intervistë me Sonila Meçon se paratë nuk kanë shkuar në offshorë, por sipas saj janë në Maltë.

Ajo tha se paratë janë dërguar nga inceneratori i Tiranës me një kompani në emër të Mirel Mërtirit, të cilësuar si “truri” e aferës.

“Paratë janë në Maltë, janë çuar nga Shqipëria me kompani të hapur në emër të Mirel Mërtirit, e cila deklaron që ka edhe fitime 1 milion euro personale divident zotëria nga ajo kompani. Janë transaksionet aty se si është paguar nga inceneratori i Tiranës kompania e Maltës. Ka indicia të tjera, te paraja nuk lodhen fare se nuk ka offshorë”, theksoi Shehaj./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga