LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Alarmi për mega aferën/ Në Landfillin e Sharrës po vidhen ditë e natë dhjetëra milionë euro

18 Janar 2023, 19:49, Aktualitet CNA
Alarmi për mega aferën/ Në Landfillin e Sharrës po vidhen
Landfilli i Sharrës

Një alarm është ngritur nga kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, pas denoncimeve të deputetes Monika Kryemadhi se në Landfillin e Sharrës nuk kryhet asnjë proces incenerimi përveç groposjes.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Meta thotë se në Landfillin e Sharrës po vidhen pa pushim, ditën dhe natën miliona euro nga taksat e shqiptarëve.

“Në Landfillin e Sharrës, atje ku "Rilindja" vjedh pa pushim jo vetëm ditën, por edhe tërë natën dhjetëra milionë euro të taksave të mundit dhe sakrificave të qytetarëve!”, shkruan kreu i PL-së./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga